שמעון אייזנברג על מיסוי על השקעות נדל”ן בארה”ב – איפה ניתן לחסוך?

שמעון אייזנברג על מיסוי על השקעות נדל”ן בארה”ב – איפה ניתן לחסוך?

אילו מיסים יש לשלם כשקונים נכס ואיך ניתן לחסוך כסף ע”י תכנון מס נכון?
ארה”ב נחשבת לאחד ממוקדי ההשקעות החמים עבור ישראלים רבים. אין צורך להיות אזרח אמריקאי או להיות בעל אישור גרין-קארד על מנת להשקיע בנכס פרטי או מסחרי. למעשה, ניתן היום להשקיע באופן עצמאי באמצעות חברות תיווך וניהול. יחד עם זאת, לפני שמתחילים להשקיע, מומלץ לקחת בחשבון משתנים כגון מיסים, סיכון כספי, מגמות או טרנדים בשוק ועוד.

תשלומי מסים על הכנסות בישראל ובארה”ב

ישנן מדינות (כגון ישראל וארה”ב), אשר מנהלות ביניהן אמנות מס שתפקידן להסדיר את כל ההליכים שמתבצעים בתחום ההשקעות. לפי האמנה, יש חובת דיווח על הכנסות לרשויות המס בישראל ובארה”ב. במידה ושולם מס בארה”ב, לא יהיה כפל מסים גם בישראל. חובת הדיווח יכולה להשתנות לפי המיקום בו נמצא הנכס, לכן כדאי לקחת בחשבון מסים עירוניים, מיסי מדינה (state) או מסים פדרליים העלולים לייקר את ההשקעה. עם זאת, יש מספר דרכים להפחית את המס, כגון הוצאות פחת, הלוואה ועוד.

ישראל מחייבת את אזרחיה לשלם מס על כל ההכנסות, אפילו אם התקבלו במדינה אחרת, למשל – הכנסה משכר דירה בארה”ב. קיימת האפשרות לשלם מס בשיעור שולי או מופחת, אך כדאי לבחור את המסלול המס מראש. בנוסף, בעסקאות רבות מתבצע ניכוי של מס במקור בארה”ב, ואפשר ליהנות מהחזר מס במידה וקיים ניכוי מס במקור בשיעור גבוהה

נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון כשחושבים להשקיע בנדל”ן בארה”ב, היא איחורים על תשלומים. כל איחור בדיווח לרשויות המס בארה”ב, עלול להוביל לקנסות גדולים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט